Гімназія №315 з поглибленим вивченням іноземних мов

×
НАЙБЛИЖЧІ ПОДІЇ В ГІМНАЗІЇ

15 березня 2024р. Розпочата онлайн-реєстрація вибору зручного часу для подання документів щодо зарахування дітей до 1-х класів 2024-2025н.р. »»» »»»

25 березня 2024р. Розпочинається прийом заяв до 1 класів, згідно реєстрація вибору зручного часу для подання документів.

ПОРАДИ БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКА

НЕ ПЕРЕВАНТАЖУЙТЕ ІНФОРМАЦІЄЮ

За час, що залишився, жодних "хвостів" ви не підтягнете. А якщо насідатимете на дитину з читанням і рахунком, ви зможете викликати у нього негативні емоції з приводу школи. Звичайно, почитати трішки, порешать нескладні приклади можна, але все це повинно бути в ігровій, непримусовій формі. Крім того, дошкільникам поважно по кілька разів читати одні і ті ж книжки. Вони, взнаючи "матеріал", прагнуть підказати розповідачеві, що буде далі, поправляють, якщо він допустив неточність. Це виробляє в них активність, і тоді їм буде абсолютне нескладно вже на першому уроці висловити свою "дорослу" думку.

РОЗПОВІДАЙТЕ ПОЗИТИВНІ ІСТОРІЇ

Поважно сформувати у майбутнього школяра позитивне відношення до школи.Якщо дитина хоче вчитися і упевнений, що в школі цікаво, тоді неминучий стрес, пов`язаний з новими правилами і розпорядком дня, великою кількістю незнайомих людей, буде успішно здоланий.Для цього частіше розповідайте своєму чаду забавні історії зі свого шкільного життя. Ні в якому разі не ведіть при дитині розмови, що у нього "закінчилося дитинство", не жалійте його: мовляв, бідненький, починаються трудові будні. Не стоїть при маляті також обговорювати майбутні витрати, засмучуючись про дорожнечу форми або канцтоварів.

КУПУЙТЕ ШКІЛЬНЕ ПРИЛАДДЯ РАЗОМ

Купувати портфель і все приладдя для школи потрібно з дитиною, тоді вона виявляється залученою в процес підготовки до 1 вересня. Хай маля саме вибере собі пенал, ручки, олівці і лінійки, зошити з малюнком на обкладинці. Прийшовши додому, не ховайте покупки в шафу - дайте їх дитині, аби він звик до нових для нього речей. Хай він збирає портфель, носить його по квартирі, розкладає на столі зошити і олівці, тоді прості вказівки вчителя: "Дістаньте червону ручку або зошит в лінійку" не викличуть у маляти труднощів .Добре також сходити з дитиною у вибрану школу, погуляйте біля школи. Так маля швидше звикне до нового місця.

ЖИТИ ПО НОВОМУ РОЗПОРЯДКУ

За місяць до школи потрібно плавно підганяти режим дня до нового розпорядку. Старайтеся, аби дитина лягала спати не пізніше десяти вечори, вставав в 7-8 ранку. Дуже поважно сформувати у маляти уявлення про те, що за чим потрібно робити вранці і увечері. Для цього добре використовувати пробкову або пластмасову дошку на стіні, де можна прикріпити папірці, писати, малювати. Спершу спробуйте наочно пояснити, що потрібно зробити перед сном: зібрати портфель, приготувати одяг. Всі ці дії краще позначати малюнками: портфель, розкладені речі на стільці. Напередодні першого вересня виконуйте цей ритуал, граючи.

ПОДРУЖІТЬ МАЛЯ З ГОДИННИКОМ

Необхідний для школи навик - орієнтація в часі. Якщо ваше маля ще не розбирається, котра година, навчите його цьому. Багатьом діткам легко орієнтуватися по електронному годиннику. Дитина повинна знати, що означає чверть години, півгодини, через годину Повісьте в дитячій великий годинник (будь-які, головне, аби дитина могла взнавати по ним час). Під час читання, гри або їди можна поставити годинник на стіл і звернути увагу дитини на те, в скільки почалася дія і в скільки воно закінчилося.

ТРЕНУЙТЕ УВАГУ І ПАМ`ЯТЬ

Хороша гра на уважність: всім роздається однаковий текст, засікається час і потрібно якомога більше і швидше знайти і викреслити букв "с". Проводити "заняття" спочатку по 10 хвилин, назавтра 15, довівши час "уроку" до тієї тривалості, яка буде в школі. Тоді дитину так не лякатимуть безконечні півгодини занять. Розкладіть на столі іграшки і дайте дитині поглянути на стіл протягом 1-ої хвилини. Потім він відвертається і називає іграшки, лежачі на столі. Ускладнюйте завдання: додайте іграшки, скорочуйте час на запам`ятовування. Можна замінити іграшку інший - дитина, обернувшись, повинна розповісти, що змінилося.

БІЛЬШЕ КОМАНДНИХ ІГОР

У школі є правила, які необхідно виконувати: сидіти за партою, вставати, коли вирішить вчитель, не кричати. Без розуміння цих елементарних законів дитині буде важко в 1-м класі. Аби розвинути в маляті уміння підкорятися і грати по правилах, використовуйте командні ігри. Завдяки ним дитина засвоїть, що є правила, які треба виконувати, і що від цього залежить результат. Ще один важливий урок, який дають маляті командні ігри, - це спокійне відношення до програшу.

ГРАЙТЕ В ШКОЛУ

Хай всі іграшки вашого чада підуть в перший клас, а найулюбленіша стане вчителем. У такій грі можна пояснити основні шкільні правила: як сидіти за партою, як відповідати на уроці, як проситися в туалет, що робити на зміні. НЕ РОБІТЬ АКЦЕНТ НА ОЦІНКАХ Багато батьків припускаються грубої помилки, коли починають лякати: "Читай, а то двійки мені приноситимеш". Поважно акцентувати увагу дитини на процесі навчання (ти взнаєш багато нового, у тебе з`являться нові друзі), а не на результаті гарних оцінках, які взагалі краще не згадувати, тим більше що в першому класі їх не ставлять.

СПІЛКУЙТЕСЯ ІЗ ВЧИТЕЛЕМ

Ви працюєте, і вас немає багато часу, щоби бути у батьківському активі? Це не проблема. Але обов`язково треба частіше розмовляти з класним керівником або керівницею та зустрічатися при кожній нагоді. Ця людина найбільше знає про успіхи та невдачі вашої дитини. Довіряйте вчителю або вчительці та питайте порад.

КОНТАКТИ

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖИ

Hosting CityHost